Poradnie specjalistyczne - Dermatolog

 

 

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się chorobami skóry obejmując przy tym dolegliwości skóry głowy oraz paznokci. W zakres dyscypliny medycznej wchodzą również choroby ogólnoustrojowe, których objawy są widoczne właśnie na skórze.

Podkategorią dermatologii jest kosmetologia. Jej celem jest dobranie odpowiedniej pielęgnacji skóry, włosów oraz paznokci, aby przywrócić obszary do zdrowia i do dobrego wyglądu.

 

Dermatolog to specjalista, do którego zwykle pacjenci udają się z problemami skórnymi. Warto jednak nieco bardziej zainteresować się jego pracą, bo znajduje ona swoje zastosowanie na wielu obszarach zdrowia.

 

Kiedy warto udać się do dermatologa?

W przypadku dolegliwości skórnych najlepiej jak najszybciej udać się do specjalisty dermatologa. Niektóre choroby skórne mogą znacznie utrudniać życie pacjentom oraz prowadzić do ciężkich konsekwencji. Leczenie dermatologa obejmuje dolegliwości trądzikowe, a także grzybicę. Tych chorób można się całkowicie pozbyć, jedynie poprzez wizytę u specjalisty. Dermatolodzy zajmują się również poważniejszymi chorobami np. nowotworami.

 

 

 

Dermatolog czy kosmetyczka?

Działem medycyny estetycznej zajmują się zarówno dermatolodzy, jak i kosmetyczki. Podstawową wątpliwością staje się tutaj problem, do którego lekarza należy się wybrać. Jednak należy pamiętać, że niektóre zabiegi medycyny estetycznej są wykonywane przy pomocy silnych substancji, które ingerują w wewnętrzną część skóry. To właśnie dlatego lepiej z nich korzystać w gabinetach medycznych. Dermatolodzy prowadzą ścisłą dokumentację każdego pacjenta. Dzięki temu nie ma takiej możliwości, aby wstrzyknęli dany preparat dwa razy w to samo miejsce, jeśli mogłoby to doprowadzić do nieprawidłowości. W salonach kosmetycznych niestety nie można spodziewać się takiej dokumentacji. To właśnie dlatego lepiej wybrać gabinet dermatologiczny w przypadku problemów skórnych.

 

 

 

 

CENNIK:

Poniższe ceny mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa.

Konsultacja dermatologiczna100,00 zł
Wypełnienie Stylage1000,00 zł
Wypełnienie Fortelis1100,00 zł
Wymrożenie do 3 zmian100,00 zł
Wypełnienie Estnelis820,00 zł
Wymrożenie zmiany skórnej- każde kolejne30,00 zł
Peeling każdy160,00 zł
Peeling glikolowy160,00 zł
Mezoterapia twarzy Princessa650,00 zł
Mezoterapia twarzy Mesolis420,00 zł
Elektrokoagulacja każdej następnej10,00 zł
Elektrokoagulacja do 3-ch zmian50,00 zł
Biopsja skóry zabieg130,00 zł

Nasi partnerzy