Aktualności

Dieteyk

Dlaczego warto zacząć odchudzanie jesienią? Koniec lata wiąże się z końcem urlopów i wakacyjnych wyjazdów, a wraz z nimi odchodzą liczne pokusy. Podczas upałów mamy większą ochotę na zimne lody oraz dużą ilość słodkich owoców, jest to też okres towarzyskich spotkań w plenerze, którym towarzyszy grill z tłustymi potrawami oraz alkohol.

Prościej jest jesienią. Sezonowe warzywa i owoce sprzyjają odchudzaniu, bowiem śliwki czy jabłka mają mniejszą kaloryczność i zawartość cukrów prostych, niż czereśnie i arbuzy, tak chętnie zjadane latem. Jesień to ponadto bogactwo grzybów, sezon na niskokaloryczną dynię oraz czas na przygotowywanie przetworów na zimę: kiszonej kapusty i ogórków. Wszystko to sprawia, że odchudzanie w tym okresie jest prostsze i przyjemniejsze. Co ważne, dobrze zbilansowana przez dietetyka dieta, obfitująca w witaminy i składniki mineralne, pozwoli dodatkowo wzmocnić naszą odporność i zapobiec infekcjom, na które jesienią jesteśmy bardziej narażeni. Dietetyk także, uwzględniając w jadłospisie potrawy z kolorowych warzyw i owoców, może poprawić nam nastrój i kiepskie samopoczucie, zwłaszcza w te pochmurne i deszczowe dni.

Wykorzystaj czas

Nie zapominajmy też o tym, co jest przed nami! Sporego nadmiaru kilogramów nie pozbędziesz się na miesiąc przed Sylwestrem, a solidnej nadwyżki nie zgubisz wiosną przed wakacjami. Zacznij więc działać już teraz! W zdrowym, bezpiecznym tempie do tego, masz największą szansę, aby schudnąć do wymarzonego rozmiaru bez efektu jojo.

Zapraszamy do Rodzinnego Centrum Zdrowia w czwartki od godziny 9 do 10 wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, szczupłą sylwetkę oraz dobre samopoczucie, także tych, którzy podejmowali już próby odchudzania o różnych porach roku i mimo to bezskutecznie, ale również tych, dla których przygoda ta miałaby być tym pierwszym razem i nie wiedzą co ich czeka. Pomagamy w zgubieniu zarówno 5 jak i 30 kilogramów i motywujemy do zmian zawsze, także w chwilach słabości.


Nasi partnerzy