Usługi - Poradnia stomatologiczna

 

 

(022) 710-18-16

 

 

Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza?

Stomatologia zachowawcza to dział stomatologii zajmujący się profilaktyką próchnicy zębów oraz leczeniem ubytków próchniczych.

Podstawowe zabiegi w ramach stomatologii zachowawczej są związane z oczyszczeniem zębów z próchnicy oraz wypełnieniem ubytku materiałem kompozytowym- plombą. W stomatologii zachowawczej jest również endodoncja- leczenie kanałowe.

 

Stomatologia zachowawcza NFZ

W ramach stomatologii zachowawczej oferujemy Państwu następujące rozwiązania:

  • badania kontrolne( przegląd jamy ustnej)
  • leczenie próchnicy zębów
  • wypełnienie ubytków

          leczenie endodontyczne- leczenie kanałowe od 13 do 23; od 33 do 43

          czyszczenie zębów( skalling)- 1x w ciągu roku

  • ekstrakcja- usuwanie zębów

 

 

 

Zdrowe zęby,  a więc piękny uśmiech to podstawa, a także marzenie wielu osób, które borykają się z problemami natury stomatologicznej.

Marzenie to może stać się jednak rzeczywistością, a wiele w tym przypadku zależy od Państwa. Zachęcamy do regularnych wizyt kontrolnych, które pozwolą Nam ocenić stan uzębienia i dobrać ewentualną metodę leczenia. Każdy problem stomatologiczny da się rozwiązać szybciej i sprawniej, im szybciej zostanie on zdiagnozowany, a prawidłowa ocena może być dokonana wyłącznie przez doświadczonego stomatologa.

Wiemy również, że dla większości z Państwa wizyta w gabinecie stomatologicznym nie należy do przyjemnych, dlatego też do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Zabiegi w Naszych gabinetach mogą być przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym, co pozwala uniknąć bólu, a przede wszystkim tak jeszcze powszechnego strachu przed wizytą.  Staramy się przekazać właściwą wiedzę na temat określonych zabiegów, wytłumaczyć poszczególne etapy leczenia i pokazać, że każdy problem da się rozwiązać bezboleśnie- z korzyścią na Państwa uśmiechu na wiele długich lat.

 

NFZ: przegląd jamy ustnej( bezpłatny w ramach ubezpieczenia)

Stomatolog, który ma kontrakt z NFZ, przyjmie Cię bez skierowania. Możesz wybrać dowolną placówkę w kraju. Nie obowiązuje żadna rejonizacja.

Jeśli zgłosisz się z bólem zęba, masz prawo oczekiwać przyjęcia jeśli nie od razu, to jeszcze tego samego dnia. Mocno ograniczony jest jednak zakres darmowej profilaktyki i leczenia zębów zanim dopadnie Cię ból zęba. Wszystkim, którzy mają ubezpieczenie zdrowotne przysługują co prawda badania stomatologiczne z instruktażem higieny ustnej, badania kontrolne oraz usunięcie złogów nazębnych( tzw. kamienia) raz w roku, sytuacja pogarsza się jednak, gdy dzieje się coś złego. 

 

NFZ: białe wypełnienia( plomby) tylko na przednie zęby( od kła do kła)

Masz prawo do bezpłatnego leczenia próchnicy. Jednak plomby chemoutwardzalne dentysta z NFZ założy tylko w przednich zębach( od jedynki do trójki). Pozostałe może wypełnić jedynie amalgamatem. Bezpłatne leczenie endodontyczne ( kanałowe) tylko dwunastu zębów z przodu( także od jedynki do trójki). Te dalsze możesz za darmo co najwyżej usunąć lub leczyć pełnopłatnie.

 

NFZ: leczenie mleczaków bezpłatne, lakierowanie też

Nieco więcej inwestuje NFZ w profilaktykę stanu zębów młodego pokolenia.

Finansuje plombowanie mleczaków i zabiegi mające na celu poprawny rozwój uzębienia: operacyjne odsłonięcie zatrzymanego zęba, usunięcie zawiązków zębów ze wskazań ortodontycznych, resekcję wierzchołków korzeni zębów przednich. Za darmo można też zabezpieczyć lakiem bruzdy zębów trzonowych, ale tylko szóstek, i to- przed ukończeniem siódmego roku życia. Natomiast lakierowanie wszystkich zębów stałych przed 18 r.ż. jest bezpłatne.

 

NFZ: leczenie ortodontyczne tylko dla dzieci

Bezpłatne leczenie ruchomym aparatem ortodontycznym wad zgryzu przysługuje tylko dzieciom, które nie ukończyły 12 lat. Do 13. roku życia mogą one korzystać z opieki retencyjnej, czyli mającej na celu utrzymanie wyników leczenia i stabilizację uzębienia.

W tym czasie( uwaga! raz w całym procesie leczenia), można zrobić zdjęcie pantomograficzne, poddawać się korekcyjnemu szlifowaniu zębów, naprawiać i wymieniać aparat. Potem, jeśli zajdzie konieczność, pozostają już tylko pełnopłatne usługi.


Nasi partnerzy