O nas

 

 

Rodzinne Centrum Zdrowia w Otwocku-Świdrze rozpoczęło swoją działalność 1·go lipca 2000 roku. Już od początku swojego działania realizuje zadania związane z podstawową opieką zdrowotną dla pacjentów zapisanych do tej przychodni w oparciu o umowy podpisane wówczas z kasami chorych, a aktualnie z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Naszą misją jest świadczenie usług na najwyższym poziomie, pacjent i jego zdrowie jest najważniejsze.

 "Pacjent i jego zdrowie jest przede wszystkim".

Dlatego też pacjenci zapisani do RCZ nie czekają w kolejkach do lekarza pierwszego kontaktu, ani też nie stoją rano po numerek - zapisy są telefoniczne i na godzinę.

W trosce o zdrowie naszych pacjentów, w porozumieniu z różnymi firmami, organizowanych jest wiele cyklicznych bezpłatnych badań: badania cukru we krwi i cholesterolu, konsultacje lekarzy diabetologów pozwalające na wykrycie i leczenie cukrzycy, badania kardiologiczne, konsultacje lekarza neurologa, pulmonologa oraz urologa.

W oparciu o zawarte kontrakty z NFZ przyjmują specjaliści: alergolog dla dzieci, gastroenterolog, ginekolog, endokrynolog, okulista, laryngolog, pediatra, internista, proktolog, ortodonta, stomatolog. Niestety ilość pacjentów, których możemy przyjąć jest ograniczona przez limity określone przez NFZ.

RCZ wzbogaca się o nowe urządzenia pozwalające lepiej i skuteczniej diagnozować oraz leczyć pacjentów. W ciągu ostatnich lat zakupiono wiele urządzeń takich jak: kolposkop pozwalający na szybsze i dokładniejsze diagnozowanie chorób kobiecych, KTG umożliwiające zapis tętna płodu i czynności macicy, najnowocześniejsze USG.

RCZ posiada bardzo nowocześnie wyposażony gabinet okulistyczny. Umożliwiamy naszym pacjentom wykonanie komputerowego pomiaru ostrości wzroku, jak również posiadamy komputerowy zestaw do pomiaru pola widzenia. Pomiar ten jest nieodzowny w zasadzie wszystkim kierowcom, chorym na jaskrę, cukrzycę.

Również bardzo dobrze wyposażony jest gabinet dermatologiczny, gdzie przeprowadzane są bezpieczne zabiegi wymrażania zmian skórnych.

W RCZ działają dwa gabinety stomatologiczne realizujące wszelkie usługi z zakresu stomatologii, protetyki i ortodoncji. Na miejscu znajduje się też RTG stomatologiczny. Większość usług jest realizowanych w ramach kontraktu z NFZ.

W gabinecie zabiegowym wykonywane są różne badania, a ich wyniki znane są pacjentom w razie potrzeby tego samego dnia. Chorzy mogą mieć wykonane na miejscu wszelkie badania laboratoryjne oraz EKG i USG.

Osoby z problemem alkoholowym mogą liczyć na pomoc w zakresie szybkiego odtruwania.

Wykonywane są również inne drobne zabiegi chirurgiczne.

Oczkiem w głowie Pani dyrektor Anny Tybuszewskiej są dzieci, zarówno te zdrowe, które przychodzą wyłącznie po poradę i szczepienia, jak również chore, o które dbamy jak potrafimy najlepiej. Najbardziej potrzebującym chorym dzieciom wypożyczamy nieodpłatnie inhalatory nieodzowne w leczeniu chorób dróg oddechowych.

W przychodni działa ciesząca się ogromną popularnością wśród rodziców poradnia preluksacyjna, która prowadzi badania stawów biodrowych u najmniejszych dzieci, gdzie specjalista ortopeda "wyłapie" najmniejsze nieprawidłowości.

"Nasze szkoły", w których sprawujemy opiekę medyczną w zakresie medycyny szkolnej, to Szkoła Podstawowa nr 5, 6 i 8.

W budynku Rodzinnego Centrum Zdrowia od początku 2003 roku działa apteka prowadząca Centrum Diabetyka. Można tu tanio kupić leki dla diabetyków i zasięgnąć porad żywieniowych. Apteka realizuje również zlecenia NFZ na środki pomocnicze pieluchy i pieluchomajtki.
Dodatkowym atutem Rodzinnego Centrum Zdrowia jest jego położenie wśród drzew, jednocześnie z dogodnym dojazdem i wygodnym parkingiem, wejściami dla matek z wózkami dla dzieci i osób niepełnosprawnych oraz windą.

 

https://przychodniaotwock.indexfirm.pl/


Nasi partnerzy