Poradnie specjalistyczne - Chirurg

Chirurg ogólny


Chirurg ogólny to lekarz zajmujący się operacyjnym leczeniem tkanek miękkich, najczęściej zlokalizowanych w obrębie brzucha. Najbardziej powszechną jest chirurgia ogólna, zwana też chirurgią „miękką”.
Chirurdzy ogólni diagnozują i leczą pacjentów z różnymi schorzeniami tkanek miękkich, czyli narządów wewnętrznych, mięśni, tkanki podskórnej i skóry. W leczeniu tym stosują zarówno metody zachowawcze (nieoperacyjne), jak i zabiegowe.

 

Zakres usług lekarz specjalisty chirurga:

  • konsultacja, porady z zakresu schorzeń chirurgicznych (diagnostyka, leczenie)
  • Zabiegi z zakresu małej chirurgii: usuwanie zmian skórnych – kaszaki, brodawki, tłuszczaki, torbiele, zmiany błon śluzowych i tkanek miękkich z niezbędną diagnostyką (badanie histopatologiczne
  • zaopatrywanie: ran i zmian tkanek miękkich oraz ew. ich diagnostyka. Urazów tkanek miękkich, schorzeń paznokci,  oczyszczenie rany, zakażeń, oparzeń bez wycinania,
  • leczenie i ew. diagnostyka: zmian naczyniowych, żylaków kończyn dolnych, owrzodzeń i innych zmian troficznych.  
  • Wspomaganie terapii choroby alkoholowej

 

Zabieg implantacji (tzw. wszycie) tabletek Disulfiramu pozwala wspomóc terapię choroby alkoholowej. Zasadą działania jest powodowanie awersji do alkoholu poprzez wywoływanie przykrych objawów podczas wchodzenia w interakcję z alkoholem. Do takich objawów zaliczane są bóle głowy, duszności oraz wymioty. Korzystanie z tego rozwiązania jest obecnie szeroko rozpowszechnione w Europie.
Zabieg poprzedza konsultacja z lekarzem, w trakcie której pacjent jest informowany o zagrożeniach i konsekwencjach związanych ze spożyciem alkoholu po wszczepieniu leku. Konieczna jest trzeźwość pacjenta i świadome podpisanie zgody na zabieg. Każdy kto zdecyduje się na wykonanie wszycia może liczyć na pełny profesjonalizm i szybki zabieg wykonany w dyskretnej atmosferze.


Nasi partnerzy